Kolejna zbiórka funduszy w Mount Carmel na pomoc Ukrainie

Po raz kolejny Jim Gard, którego poznaliśmy jako nauczyciela na obozie językowym w PMDK, oraz społeczność Mount Carmel w USA, wsparli dzieci z Ukrainy.
Dochód ze sprzedaży samodzielnie zaprojektowanych koszulek w wysokości 1300 dolarów został przekazany Szkole Podstawowej w Bielowcach. Dzięki wsparciu finansowemu, nauczyciele samodzielnie wyremontowali jedno z pomieszczeń, gdzie urządzona zostanie świetlica wraz z gabinetem pomocy psychologicznej. Pomalowano także korytarz,  w planie jest jeszcze zakup mebli do wyremontowanej sali.
W zeszłym roku, dzięki sprzedaży koszulek, społeczność Mount Carmel przekazała 2300 dolarów  grupie dzieci i ich ukraińskim opiekunom z Nowowołyńska, spędzającym wakacje w Polsce, jako kieszonkowe,  wsparcie otrzymały także dwie wielodzietne rodzinom z Ukrainy.