Powerbanki dla uczniów szkoły w Ukrainie

Eagle-Orzeł Educational and Cultural Exchange, Inc. to organizacja non-profit, która organizuje m. in. obóz językowy z nauczycielami z USA w PMDK w Otwocku.
W związku z wojną w Ukrainie zespół Eagle-Orzeł w zeszłym roku utworzył specjalny fundusz, gdzie wpłacane są dobrowolne datki pozyskiwane podczas zbiórek pieniężnych. Podczas ubiegłorocznych wakacji w PMDK odbyły się sfinansowane przez organizację czterotygodniowe półkolonie dla uchodźców z Ukrainy.
Tym razem z funduszu zostały zakupione powerbanki dla uczniów szkoły w Bielowcach. PMDK w Otwocku ma kontakt ze szkołą dzięki pani Oksanie Kasprzak-Grubniak – osobie prywatnej zaangażowanej w pomoc obywatelom Ukrainy przebywającym w Polsce, ale także tym, którzy pozostali w Ukrainie.
Powerbanki o dużej pojemności będą wsparciem dla uczniów, ponieważ obecnie w Ukrainie bardzo często wstrzymywane są dostawy prądu, co uniemożliwia korzystanie z komputera i internetu.